Najlacnejšie PZP

Najlacnejšie PZPPatríte aj vy k tým, ktorí si skoro každý deň kontrolujú účet a dávajú pozor na to, aby ste do konca mesiaca ako tak vyšli? Pri našich mzdách je to skutočne umenie, pokiaľ teda patríte k tým, ktorí poberajú minimálne mzdy. Každý deň na vás určite číha množstvo bežných, ale aj nečakaných výdavkov, ktoré si žiadajú okamžité riešenie. Možno vám práve prišlo na um, že sa končí doba poistenia vášho auta prípadne iného dopravného prostriedku. Dnes by sme vám radi predstavili nový web. Porovnanie má najlacnejšie PZP pre každé vozidlo online, cez výpočet kalkulačkou. Niektorí ľudia dokážu ušetriť aj tým, že zmluvu uzatvoria na inú osobu. Budete prekvapený, že ponuky jednotlivých poisťovní sa môžu líšiť až v stovkách eur. Práve tieto rozdiely uvidíte v prehľadnej tabuľke. Ak chcete, tak ozaj lacné povinné zmluvné poistenie uzatvoríte online.

Poisťovacia povinnosť a ako uzatvoriť najlacnejšie PZP

Väčšina z poistení dostupných na našom trhu je dobrovoľných. Dve sú však povinné. Ide o zdravotné a povinné zmluvné poistenie. Ako sme už uviedli, ide o zákonnú povinnosť, ktorú musí rešpektovať každý, kto vlastní motorové alebo niektoré nemotorové vozidlá. Napríklad:

Ide o poistenie, ktoré poisťuje škody, ktoré by ste mohli spôsobiť prevádzkou vášho dopravného prostriedku. Ako na materiálnych, tak aj na zdravotných škodách. A to kryje aj to najlacnejšie PZP. Nekryje však škody, ktoré spôsobíte na svojom dopravnom prostriedku. Na to slúži doplnkové havarijné poistenie.

Už aj to najlacnejšie PZP kryje:

  • majetkové škody do 1 milióna eur
  • zdravotné do 5 miliónov eur.

Tieto hodnoty určuje poisťovniam štátny zákon. Jednotlivé poisťovne si ich môžu upravovať podľa uváženia, nesmú však klesnúť pod tieto hodnoty. Väčšinou platí, čím väčšie krytie, tým drahšie poistné.

Niektoré ponuky sa môžu rozlišovať v tom, že mimo základného krytia, ktoré obsahuje najlacnejšie PZP, môžete mať širšie krytie. To môže obsahovať niektoré havarijné riziká, ktoré, ako sme už vyššie uvideli, kryjú v prípade nehody aj vaše škody. Tu je ale potrebné počítať s vyšším poistným. Aj keď nie je vylúčené, že natrafíte na ponuku, ktorá bude spĺňať tieto kritériá a zároveň bude patriť k najlacnejšiemu PZP. Ponuky a akcie poisťovní sa neustále menia, a preto je najlepšie využiť bezplatnú a nezáväznú kalkulačku na porovnanie. Takto sa dozviete koľko stojí PZP na webe.

Online kalkulačka na zistenie najlacnejšieho PZP

Poľná cestaKonečne sme sa dostali k tomu, na čo ste čakali. Už ste len krôčik od zistenia, prípadne uzatvorenia toho najlacnejšieho a pre vás najlepšieho PZP na trhu. Prvým krokom je otvoriť si hore uvedenú stránku, ktorá obsahuje kalkulačku na výpočet ceny poistenia. A to všetko zadarmo a bez záväzku. To znamená, že porovnanie si môžete urobiť bez povinnosti si niektorú z ponúk zakúpiť resp. bez povinnosti uzatvorenia poistnej zmluvy.

Aby ste sa k výsledkom porovnania z online kalkulačky na výpočet najlacnejšieho PZP dostali, je potrebné vypísať technické parametre poisťovaného vozidla. Na pomoc si zoberte technický preukaz, ten vám značne vypisovanie uľahčí. Celý proces vám nezaberie ani 10 minút. Okrem toho vo formulári nájdete aj iné otázky, vďaka ktorým môžete ušetriť ďalšie eurá. Napr. či máte iný typ poistenia, či máte maloleté deti atď.

Po vypísaní formulár odošlete a behom pár sekúnd sa zobrazí porovnanie možností PZP od rôznych poisťovní, pričom na prvom mieste bude to najlacnejšie. Za tým budú ostatné možnosti, ktoré si môžete študovať tak dlho ako chcete. Sami uvidíte, že jednotlivé poistné možnosti sa viac menej líšia, ako v krytí, tak aj v cene. Ale o tom sme sa už zmienili vyššie. Každopádne, ak si zvolíte to najlacnejšie PZP, neurobíte žiadnu chybu, nakoľko aj to musí spĺňať zákonom stanovené požiadavky.

Požiadajte online o najlacnejšie PZP

Vyobrazených ponúk bude mnoho. Zvoliť si tú správnu môže chvíľku trvať, ale ak v tom máte jasno, budete to mať ihneď. Najlepšie je, že o ňu môžete aj požiadať. Jednoducho na ňu kliknete a dopíšete vaše osobné údaje. Spätne vám na mail príde správa s prílohami. Budete v ňom mať návrh zmluvy PZP, údaje na zaplatenie faktúry a dočasnú zelenú kartu.

Ak vám platnosť súčasného poistného obdobia končí, túto kartu si nezabudnite vytlačiť. Plne nahradzujú originál, kým ich dočasná platnosť neskončí. Originál doklady vám zašle poisťovňa po zaplatení faktúry. Preto vám odporúčame faktúru uhradiť čím skôr, nakoľko nejaký čas trvá, kým poisťovňa platbu zaeviduje, kým doklady odošle a kým vám ich pošta doručí.

Či už si zvolíte najlacnejšie PZP alebo inú ponuku, na zaplatenie faktúry máte väčšinou 30 dní a rovnakú dobu platí aj dočasná karta.

Ak si chcete ponuky porovnať len informatívne, bez toho, aby vám končila poistná zmluva, dáme vám tip. Ak náhodou nájdete výhodnejšiu ponuku, ako je vaša súčasná, tú aktuálnu môžete vypovedať. Najneskôr však 6 týždňov pred ukončením zmluvy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *